Dīķis mājas pagalmā – kā to pareizi ierīkot?
Ūdenskrātuve mājas pagalmā ne tikai sniedz prieku un lielisku atpūtu karstās vasaras dienās, bet arī grezno mājas apkārtni. Dīķis rada vizuāli pievilcīgu un plašāku vidi, kurā iespējams ne tikai atveldzēties, bet ielaist zivis un brīvos brīžos nodoties makšķerēšanas hobijam. Nevar aizmirst, ka, izrokot dīķi mājas tuvumā, tas palīdz regulēt mitruma līmeni augsnē.
Kas Jums būtu jāzina, pirms dīķa ierīkošanas? Svarīgi ir zināt, ka dīķim būs nepieciešama projekta izstrāde. Bez projekta dīķa ierīkošana ir nelegāla un zemes īpašniekam, neievērojot šo likumu, draud prāvs naudas sods. Kad projekta nepieciešamība ir skaidra, laiks ķerties klāt ūdenstilpnes vietas izvēlei. Visbiežāk dīķi izvēlas rakt vietās, kur zeme pavasaros un rudeņos ir applūdusi, tādējādi nodrošinot, ka dīķī vienmēr būs ūdens. Lai rudeņos izvairītos no sakritušām lapām ūdenskrātuvē, eksperti iesaka dīķi rakt vietā, kur nav daudz koku. Ja pašam grūti saprast, kura būs piemērotākā vieta dīķa ierīkošanai, palīgā nāks ainavu arhitekts, kurš ieteiks atbilstošu vietu, lai veidotos vizuāli pievilcīgs koptēls.
Kad vieta ir kopīgi izvēlēta, darbu turpinās ģeologs, kurš izpētīs zemes reljefu, tādējādi iepriekš paredzot, cik laikietilpīgi būs rakšanas darbi un noteiks Jūsu zemes derīgos izrakteņus. Topogrāfs izveidos plānu, vadoties pēc attiecīgās pašvaldības izstrādātajiem noteikumiem. Realizējot topogrāfisko plānu, klients saņems plānu ar detālu virszemes uzmērījumu un pazemes komunikācijām.
Kad svarīgie darbi ir izdarīti, dīķa projekts izveidots, atliek vien saskaņot ar pašvaldību un citām valsts institūcijām, lai projekts tiktu apstiprināts. Kad ir iegūtas visas nepieciešamās atļaujas, Jūs varat sākt dīķa ierīkošanas procesu. Dīķis pagalmā būs ne tikai lieliska vieta, kur atpūsties un baudīt ūdens atrakcijas, bet arī ievērojami paaugstina zemes kadastrālo vērtību.